Thursday, January 3, 2013

Osztalypenz..

Gondolatok egy magyar csalad naplojabol:

"Az iskolaban ma megkerdezte az osztalyfonok,mit szolnek,ha mostantol 500ft-ot beszednenek havonta osztalypenzre,mivel az nem olyan sok,es talan mindnekinek belefer a koltsegvetesebe. Jo sokaig gondolkodtam,mit is valaszoljak,majd megkerdeztem,mennyi tud osszegyulni igy havonta?O persze kezsegesen valaszolt:12.500ft,mivel 25-en vannak..Kerdem en,mire koltenek?Hat mire,termeszetesen az iskola felujitasara..Mire en, es a kormany?Erre a tanarno frappansan valaszol:Ha azon mulva, a gyerekeink mar 5 eves koruk ota kokemeny fizikai munkat vegeznenek,es az iskolakat atalakitottak volna gyarakka..Beadtam"


No comments:

Post a Comment